Menu

Hoş geldiniz

Bu siteden amacımız, insanları İslam’a davet ederek Allah Teala’nın rızasını kazanmaktır. Bize verdiği nimetleri insanlarla paylaşarak O’na şükür borcumuzu sunmaktır.

Yeryüzünün en önemli, en değerli ve en faydalı işi, Allah Teâlâ’yı insanlara tanıtmak ve sevdirmektir. Onu tanıdıktan sonra sevmemek mümkün değildir. O bize çok yakın iken, bizim Ona uzak düşmemiz, en fazla endişelendiğimiz durumdur.

Yıllarca öğretmenliğimizde ve fahrî vaizliğimizde onu ve ondan dolayı Resulünü, kitabını, dinini ve dostlarını anlatmaya çalıştık. Şimdi de aynı amaç için çağın iletişim araçlarından ve internetten irşat ve tebliğ adına yararlanmak istedik. Bildiğiniz gibi internetin imkânları baş döndürücüdür.

Biz Elif Mescidinde hafta içi her gün İslamî dersler yaparken, bir gün oraya misafir olarak gelen Nureddin Çağdaş Çakmak, Halil İbrahim Oruçoğlu ve Muhammed Yürürdurmaz kardeşlerimiz dersleri videolara kaydetme ve yayınlama işini üzerlerine aldılar. Arkasından bunları yayınlamak için www.ilimistan.com sitesini yaptılar. Oğlum Abdurrahman Özdemir Nar da çeşitli mekânlarda yapılan dersleri benimle beraber dolaşarak kamerayla kaydetti. Böylece ortaya böyle güzel bir hizmet çıktı. Maddi bir ücret beklemeden Allah için çalışan bütün bu kardeşlerime minnet ve şükranlarımı sunarım. Allah ecir ve mükafatlarını bol bol versin.

Bilindiği gibi “sebep olan yapan gibidir”. Başta bu dört kardeşim olmak üzere, bir cemaat huzurunda verilen bu dersleri kaydedip siteye ekleyen ve daha başka hizmetleri geçen herkesin dünyada ve ahirette sevapları ve mükâfatları bol olsun. Allah onlardan, ailelerinden ve kıyamete kadar gelecek zürriyetlerinden ebediyyen razı olsun. Gönüllerini hidayet ve istikametten ayırmasın. Bedenlerine ve ruhlarına sağlık ve mutluluk, ömürlerine ve rızıklarına hayırlar ve bereketler versin. Amel defterlerinin hasenat kısmı açık kalsın ve kıyamete kadar hep sevap yazılsın.


Her zaman ilk ve son sözümüz, “Âlemlerin Rabbi Allah Teâlâ’ya hamd-u senâlar” olsun .

Cemal NAR

Eğitimci, ilahiyatçı, yazar. 07. 01. 1955 de Kahramanmaraş/ Hartlap’ta doğdu. 1973 de Diyarbakır İmam Hatip Lisesini, 1977 de Kayseri Yüksek İslam Enstitüsü’nü bitirdi ve aynı yıl Kahramanmaraş/Andırın Lisesine Din Dersi Öğretmeni olarak atandı. 1980 de tayin edildiği Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesinde eğitim ve öğretimin yanında uzun yıllar değişik yerlerde sohbet, vaaz, seminer, konferans ve yazılarıyla halk eğitimine katkı sundu, irşat ve tebliğ hizmetlerinde bulundu. Aynı okuldan 2003 de emekli olan yazar, halen okuma, yazma, irşat ve tebliğ çalışmalarını sürdürmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Cemal Nar yazılı çalışmalarının bir kısmını www.cemalnar.com sitesinde yayınlamakta, sohbet, vaaz, ders, seminer, konferans gibi görsel çalışmalarının bir kısmını da videolar halinde www.ilimistan.com sitesinde ve YouTube’de sunmaktadır. 2007 yılının başından beri başta www.habervaktim.com internet sitesinde olmak üzere birçok sitede köşe yazarlığı yapmaktadır. İnternette yazarın binden fazla makalesine ve bine yakın video derslerine erişilmektedir.

Yayınlanmayı bekleyen birçok hazır eseri de olan Cemal Nar’ın, yayınlanmış kitapları şunlardır:

 1. Anılar ve İbretler
 2. Bu Sistemden İslam’a
 3. İslamlaşma Bilinci
 4. İslam Sancısı
 5. Arş Gölgesi
 6. Tasavvufun Anahtarı
 7. Alimin Önderliği
 8. İslam’da Devlet Ve Siyaset
 9. İlim Ve Özgürlük
 10. İlim Ve İktidar
 11. İmanın Kıymeti Ve Korunması
 12. İman Ve Etkisi
 13. Aydınlanma Yolu Tasavvuf
 14. İnançta Arınma
 15. İnançta Kirlenme
 16. Okuma Aşkı
 17. İslam’a Göre Irkçılık ve PKK Ekseninde Kürt Sorunu
 18. İnsana Ulaşmak
 19. Cihat ve Zafer Şartları
 20. İnancın Kıvancı
 21. Sistem ve Şeriat
 22. Osmanlıdan Cumhuriyete Büyük Kırılma
 23. Gönül Azığı
 24. Laiklik Sorgulaması
 25. Derdimiz İslam
 26. Adı Konmamış Savaş
 27. Batılılaşmayla Hesaplaşma
 28. Aydınların Karanlığı
 29. Kitap Sevgisi Yazma Aşkı
 30. İmam Hatip Davası Ve Hacı Kalay
 31. İslam’ın Özeti